Ayaz Coşkun Sigorta

Konut Sigortası

Evinizi ve sizi korur.Konut Sigortası

Eviniz kendinizi güvende hissettiğiniz, sevdiklerinizle bir arada olduğunuz yaşam alanınız; aynı zamanda geleceğiniz için çok önemli bir yatırım… Peki bu önemli varlığınızın her gün karşı karşıya olduğu onlarca riskin fakında mısınız?

Sizi bilmiyoruz ama riskleri düşünmek ve sizlere kapsamlı bir güvence sunmak bizim işimiz. Yıllara dayanan deneyimlerimizle tasarladığımız Konutlar için Çağdaş Güvence Sigortası ile konutunuzu ve içindekileri korumamız altına alıyoruz.

Gelin konutlar için Konut Sigortası yaptırın, aklınız evinizde ve eşyalarınızda kalmadan gönül rahatlığıyla yaşayın.

Teminatlar

Yangın, infilâk, yıldırım
Grev, lokavt, kargaşalık, halk hareketleri, kötü niyetli hareketler, terör
Sel ve su baskını (seylap)
Fırtına
Kar ağırlığı
Yer kayması
Dahili su
Duman
Yakıt sızması
Kara taşıtları çarpması
Hava taşıtları çarpması
Deniz taşıtları çarpması
Enkaz kaldırma masrafları
Hırsızlık
Kazaen kırılma
Cam ve ayna kırılması
Yangın mali mesuliyet
Kira kaybı
Alternatif ikamet ve taşınma masrafları
Üçüncü şahıs mali mesuliyet
Sabit dekorasyon
Elektronik cihaz teminatı
Gasp, kapkaç, yankesicilik teminatı
Konut dışında bulunan eşyalar teminatı
Konutta bulunan üçüncü şahıslara ait eşyalar teminatı
Konut adaptasyon
Deprem (İsteğe bağlı teminat olup sigortalının talep etmesi durumunda poliçe kapsamına dahil edilmektedir.)
Ev yardım hizmetleri (sınırsız-limitsiz)
Enflasyon korunma avantajı

Sıkça Sorulan Sorular

Bina sigorta bedeli belirlenirken satış değeri değil yeniden inşa maliyeti düşünülmelidir. Binanızın brüt m2 alanı, Bayındırlık ve İskan Bakanlığı tarafından sınıflandırılarak açıklanan inşaat maliyetleri ile çarpılarak hesaplanmakta olup arsa payı bu hesap dışında tutulmaktadır. Ayrıca bina içerisinde özel olarak yaptırılan dekorasyon masrafları bedele ilave edilmelidir. Örneğin; 100 m2 büyüklüğünde tam kagir yapılı bir dairenin sigorta bedeli: 100m2 x 700 TL/m2: 70.000 TL Dekorasyon masrafları bedeli: 10.000 TL Toplam Bina Bedeli: 80.000 TL olacaktır.

Bina sahibi olan Sigortalı'nın deprem teminatı alabilmesi için öncelikle Zorunlu Deprem Sigortası (DASK) yaptırması gerekmektedir. Bedeli DASK sigorta bedelinin üzerinde kalan binalar için konut paket poliçemiz ile İhtiyari Deprem teminatı satın alınabilmektedir. Sadece eşya teminatı alınan poliçeler içinse Deprem Teminatı, poliçede yazılı eşya bedeline eşit olarak satın alınabilmektedir.

Sigorta bedelinin, hasardan bir gün önceki Yeni Değer Esasına göre hesaplanacak olan sigorta değerine eşit olması halinde tam ziya ve/veya kısmi hasarlarda ödenecek tazminat bedeli, giyim ve mefruşat eşyası dışında bütün ev eşyaları ve konut binası yaşına bakılmaksızın ve eskime, aşınma, yıpranma düşülmeksizin yeni değer üzerinden hesaplanacaktır. Sigorta bedeli, sigorta değerinden düşük olduğu takdirde Genel Şartlar'ın ilgili hükümleri uygulanacaktır. Kısmi, hasar veya tam hasarlarda hasar gören kıymetlerin Sigortalı tarafından yerine ikame edilmemesi ya da edilememesi veya tamir edilememesi halinde ödenecek tazminat bedeli, rayiç değerler üzerinden hesaplanacaktır.

Bizi Arayın Daha fazla bilgi için bize ulaşabilirsiniz. Size her zaman yardımcı olmaktan büyük bir mutluluk mutluluk duyarız.

Bize her zaman ulaşabilirsiniz.

Şimdi Arayın (0216) 390 48 81
İletişime Geçin

0

Anlaşmalı Sigorta Acenteliği

0

Çalışma Arkadaşı

0

Bölgesel Birincilik

0k

İmzalanan Sözleşme

0

Şehir

11550

Mutlu Sigortalı